Poliuretanske pene z mehkim silikonom

Mepilex Border Flex je obloga »vse v enem« ovalne oblike, ki učinkovito vpije in zadrži v sebi večje količine izločka, hkrati pa ohranja vlažno okolje v rani. Zahvaljujoč tehnologiji s patentiranim vzorcem zarez ter obliki robu je obloga izredno upogljiva in omogoča prilagajanje najzahtevnejšim delom telesa (komolec, koleno...). Na rani lahko ostane nameščena več dni, odvisno od stanja rane in količine izločka ter sprejete klinične prakse. Patentirani sloj Safetac zatesni robove rane, preprečuje izliv izločka na okolno kožo in tako ščiti pred maceracijo, kar v kombinaciji z učinkovitim uravnavanjem izločka ustvarja optimalno okolje za celjenje rane. Poleg tega omogoča, da z menjavo obloge ne poškodujemo rane ali kože v okolici in da pacient ni izpostavljen nepotrebni dodatni bolečini. Oblogo lahko privzdignemo in preverimo stanje rane ter jo ponovno namestimo na rano, pri tem pa ne tvegamo, da bi se lepljivost obloge zmanjšala. Povečuje pacientovo udobje ob namestitvi obloge, omogoča tuširanje in s tem zboljšuje kvaliteto življenja pacienta. Prednost so manjši stroški zaradi manjšega števila menjav in manjše porabe dodatnega materiala.

Področja uporabe
Mepilex Boder Flex je oblikovan za zaščito pred poškodbami kože ali za oskrbo ran z močnim izločkom, kot so razjede zaradi pritiska, diabetična stopala, golenje razjede, poškodbe in ostale rane, ki so v procesu celjenja. Ne potrebuje sekundarne pritrditve. Primeren je za uporabo pod kompresijsko terapijo. Oblogo lahko uporabljamo v kombinaciji z geli in alginati. , Melgisorb Plus ter Melgisorb Ag..

Šifra Ime artikla Pakiranje kos/zavitek
583500 Mepilex Border Flex 7,8x10 cm 5
583300 Mepilex Border Flex 13x16 cm 5
583400 Mepilex Border Flex 15x19 cm 5

Za podrobnejše informacije nam pišite na rana@simpss.si.

Reference:
1. Tensile force in vitro test. Mölnlycke Health Care lab report. 201303 01-002.
2. Upton D. et al. The Impact of Atraumatic Vs Conventional Dressings on Pain and Stress in Patients with Chronic Wounds. Journal of Wound Care, 2012.
3. White R. et al. Evidence for atraumatic soft silicone wound dressing use. Wounds UK, 2005.
4. Fluid handling capacity in vitro test. SMTL lab report SMTL 13/4161/1.
5. Meaume S. et al. A study to compare a new self adherent soft silicone dressing with a self adherent polymer dressing in stage II pressure ulcers. Ostomy Wound Management, 2003.
6. Feili F et al. Retention capacity. Poster presentation at the EWMA conference, Lisbon, Portugal 2008.
7. Wiberg A.B. et al. Preventing maceration with a soft silicone dressing: in-vitro evaluations. Poster presented at the 3rd Congress of the WUWHS, Toronto, Canada, 2008.
8. White R. A Multinational survey of the assessment of pain when removing dressings. Wounds UK, 2008.
9. Upton D. et al. Pain and stress as contributors to delayed wound healing. Wound Practice and Research, 2010.
10. Conformability in vitro test. Mölnlycke Health Care lab report 20130301-002.